492_popp-flow-stop-2lh3z2py94bkrc

Zatváranie hlavného prívodu Popp (Popp Flow Stop 2)

99,00 s DPH 82,50 bez DPH

Neuveriteľne jednoducho vyriešený uzáver na hlavný prívod vody či plynu Popp Flow Stop 2 generácie zabezpečí vypnutie vtedy, keď senzory zaznamenajú únik

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

2 na sklade

Zatváranie hlavného prívodu Popp (Popp Flow Stop 2)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
SKU 4251295701479 Categories , Tag

Popis

Popp Flow Stop 2 generácie prináša zlepšené riešenie pripevnenia na potrubie.

Preliatie vaňe, kvapkajúca práčka alebo poškodené plynové či vodovodné potrubie – škody môžu byť skutočne vysoké. Popp uzáver prívodu (Flow stop 2) tomu však môže zabrániť – vďaka Z-Wave. Flow stop 2 je motorové zariadenie ktoré dokáže automatický uzavrieť hlavný prívod vody alebo plynu. Vďaka podpore Z-Wave to dokáže urobiť práve vtedy, keď je to potrebné. Aj samotná inštalácia je hračka pre deti. Popp Flow Stop 2 je dodávaný s kompletným príslušenstvom, kábelážou, úchytom a návodom a jeho uchytenie na už existujúci uzáver je skutočne jednoduche. Jeho montáž je možná na štandardné trubice vrátane 1/2 a 3/4. V týchto prípadoch nemusíte ani odstavovať vodu ani meniť trubice. Inštalácia tak zaberie len 5-10 minút.

  Technické parametre:

 • Napätie: 12 V, 1 A
 • Frekvencia: 868,42 MHz (pásmo SRD)
 • Bezdrôtový dosah až 30 m vonku
 • Tlak ventilu 1,6 MPa
 • Veľkosť ventilu 1/2 „, 3/4“, 1 „, 1,25“, 1,5 „
 • Čas automatického zatvárania 5 ~ 10 sekúnd
 • Čas automatického otvorenia 5 ~ 10 sekúnd
 • Krútiaci moment 30 ~ 60 kg.cm
  Skizze1

Jednoduchá inštalácia

Dokonca aj inštalácia je detská hra. POPP Flow Stop 2 sa dodáva kompletne vrátane ovládania ventilu / motora, napájania, montáže a Stručnej príručky a je ľahko namontovateľný na existujúci guľový uzatvárací ventil. Pritom sú možné všetky obvyklé štandardy potrubí, vrátane ½ „a ¾“. Pri tejto príležitosti sa nesmú demontovať žiadne potrubia alebo sa musí vypustiť voda. Týmto spôsobom sa inštalácia spravidla uskutoční za 5 až 10 minút.

Motor vyžaduje iba 12V (1A)

POPP Flow Stop 2 je poháňaný motorom a mechanicky uzatvára guľový ventil. Aj keď motor vyžaduje iba 12 voltov (1A), má vysoký výkon a vysoký krútiaci moment, ktorý spoľahlivo uzavrie guľový ventil za  10 sekúnd. Aj v prípade výpadku prúdu je možné manuálne zatvorenie ventilu – vďaka uvoľňovaciemu ložisku spojky.

Ovládateľné cez PC, notebook, mobilné zariadenia

Akonáhle je Flow Stop 2 pridaný do inteligentnej domácej jednotky prostredníctvom Z-Wave, môže byť uzatvárací ventil ovládaný prostredníctvom ľubovoľného počítača, notebooku, smartfónu alebo tabletu. Navyše, v prípade úniku plynu alebo vody, inteligentná domáca jednotkaa – v kombinácii so senzormi – dokáže automaticky zastaviť ďalší prítok, a tým chráni pred rozsiahlejším poškodením a ďalším nebezpečenstvom.


 

V novej verzií Flow stop 2 umožňuje taktiež:
 
 • Bezpečná komunikácia, Čo zabraňuje neželanému spusteniu.
 • Uživateľ môže rozhodnúť, či LED na motore svieti pri otvorenom alebo zatvorenom prívode.
 • Každá zmena stav je reportovaná do systému
 • Report manuálneho ovládania zasielaný do centra.
 
 

Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.HomeSystem.sk

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg