14265_stmievac-zabudovany-v-dvojitom-vypinaci-tkb

Stmievač zabudovaný v dvojitom vypínači TKB

59,00 s DPH 49,17 bez DPH

TKB ponúka vo svojej sérií vypínačov so zabudovaným Z-Wave relé asi najjednoduchší spôsob, ako premeniť osvetlenie vo svojom dome na Smart osvetlenie. Jednoduchou výmenou vypínačov za vypínače TKB dosiahnete možnosť ovládania osvetlenia, bez extra kabeláže či hlbokých krabičiek.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Nie je na sklade

Stmievač zabudovaný v dvojitom vypínači TKB

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Popis

Z-Wave stmevač TKB zabudovaný v dvojitom vypínači je perfektným riešením na vybudovanie smart svietenia pokiaľ nemáte v dome predpripravené hlboké krabičky pod vypínačmi, aby ste pod klasický vypínač mohli zabudovať bežné relé. Vďaka tomu, že tento vypínač má Z-Wave stmievač zabudovaný priamo vo svojom tele je jeho inštalácia jednoduchšia a nevyžaduje si až 6cm krabičku.

Tento TKB stmievač obsahuje 1xZ-Wave stmievač zabudovaný priamo do dvojpáčkového vypínača. Jedno tlačítko vypínača ovláda priamo zabudovaný stmievač. Druhé tlačítko tohto zariadenia vysiela do riadiacej jednotky informáciu o tom, že bolo stlačené (aktivácia scén). Vďaka tomu môže byť ovládané akékoľvek iné Z-Wave zaraidenie alebo spustená scéna v riadiacej jednotke.

Navyše, toto zariadenie ponúka aj možnosť dvojkliku na aktiváciu scén v riadiacej jednotke Z-Wave. Táto funkcia umožní napríklad dvojitým stlačením ovládať iné Z-Wave zariadenie alebu spúšťať akúkoľvek scénu. (Funkcia musí byť podporovaná riadiacou jednotkou).

Tento vypínač sa inštaluje tak jednoducho, ako sa inštaluje klasický vypínač. Pripojíte prívod (L a N) a do výstupu zapojíte kábel smerujúci do svetla. Nie je potrebné už nič ďalšie zapájať, keďže Z-Wave modul je súčasťou vypínača. Následuje už len jednoduché pridanie zariadenia do riadiacej jednotky, čo je veľmi jednoduchý krok a môžete svetlo ovládať popri tom klasickom spôsobe aj pomocou systému Z-Wave, teda napríklad mobilom, tabletom alebo pomocou pohybového senzora.

Vďaka tomuto riešeniu od TKB Homes je možné automatizovať Vaše existujúce svetlo v dome bez väčšej námahy. Nie je potrebné inštalovať žiadnu extra kabeláž. Navyše, vďaka výbornej cene TKB Homes vypínačov budete prekvapený, aký malý rozdiel je medzi klasickou elektroinštaláciou a tou Smart.

Plusy:
+ Super jednoduchá inštalácia
+ Nevyžaduje si hlbokú krabičku
+ V cene je zahrnutý Z-Wave modul aj vypínač
+ Ovláda a stmieva jeden svetelný obvod

+ LED dióda pre reportovanie stavu
+ Výhodná cena

Mínusy:

– Na vyriešenie „schodišťáku“ je treba viacero týchto vypínačov
– Výrobca ponúka vždy len jednorámik, nemožnosť uložiť viac vypínačov do jedného rámiku

Vlastnosti:

  • Nástenný dvojpólový vypínač s jedným zabudovaným Z-Wave stmievačom
  • Moderný dizajn
  • Nahradí kompletný vypínač, nie je potrebné nič ďalšie pridávať
  • Relé až 1x 300W / 230VAC
  • Integrovaná LED dióda pre reportovanie stavu
  • Protokoly: Z-Wave Plus

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.1 kg