14166_hank-rgb-1

RGBW žiarovka HANK

40,00 s DPH 33,33 bez DPH

Farebná RGBW žiarovka Hank ponúka kombináciu farebného svetla a studenej + teplej bielej farby. Navyše vďaka zabudovanému Z-Wave modulu ju môžete jednoducho pripojiť do Vášho Smart Home centra.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Nie je na sklade

RGBW žiarovka HANK

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Popis

RGBW osvetlenie nám v inteligentnom dome dotvára dokonalú atmosféru. RGBW LED žiarovky sú tou najjednoduchšou cestou, ako si RGBW svetlo pridať do svojho systému. Táto RGBW žiarovka od spoločnosti HANK ponúka výbornú kvalitu a farbu svetla a navyše teplú aj studenú bielu v jednom balení.

Žiarovka sa inštaluje extrémne jednoducho. Nie je v tom žiadny rozdiel oproti klasickej E27 žiarovke. Pridanie do systému je potom taktiež veľmi intuitívne, nakoľko žiarovka ponúka auto inclusion. Pokiaľ nám proces auto inclusion nerebehne správne, môžeme žiarovku pridať 3 stlačením vypínača.

Žiarovka dokáže svietiť kombináciou farebných LED diód alebo kombináciou bielych LED diód, pričom v obidvoch prípadoch môžeme miešať farbu/teplotu. Vďaka tomu si dokážete nastaviť farbu svetla presne podľa Vaších predstáv. Samozrejmosťou je takéto riadenie aj pomocou riadiacej jednotky a scén. Napríklad scéna „FILM“ môže žiarovke nastaviť jemnú červenú farbu, scéna „VEČERA“ napríklad zasvietiť teplou bielou farbou.

20180628_153916       20180628_153949       20180628_154042

 

Spoločnosť HANK pri tejto žiarovke aj čiastočne vyriešila problém s vypínačom, ktoré majú všetky Smart Žiarovky. Umožňuje totiž pomocou vypínača ovládať farbu a to tak, že niekoľkými stlačeniami spustíte žiarovku do takzvaného dúhového režimu, kedy prechádza svojou farebnou škálou a keď bude svietiť vami požadovanou farbou, jednoducho vypínačom ešte raz kliknete. Ideálne na takéto ovládanie je samozrejme mať tlačítko namiesto vypínača, nakoľko žiarovka pre svoje správne fungovanie potrebuje mať stály prívod napájania.

Táto žiarovka dokáže fungovať v systéme Fibaro ako aj v systéme Zipato.

V systéme Fibaro má žiarovka určité obmedzenia, tým hlavným je to, že pokiaľ chcete ovládať farebné svetlo, musíte najskôr vypnúť to biele. Samozrejme, toto sa dá vyriešiť aj scénou, avšak je potrebné nejakým spôsobom tento malý problém vyriešiť. Žiarovku máme do systému Fibaro pridanú ako 1x stmievač (môžeme ho v systéme skryť) a ako RGBW svetlo.

RGBW žiarovka v systéme Fibaro

V systéme Zipato je situácia trochu lepšia. Akonáhle sa rozhodneme ovládať farebné svetlo, to biele sa automatický vypína. Ovládanie je tak plynulejšie a intuitívnejšie. Zároveň, čo je obrovským benefitom systému Zipato je práve možnosť regulovať teplotu bielej farby. Vďaka tomu je možné využiť celý potenciál tejto žiarovky.

RGBW žiarovka v systéme Zipato

Pokiaľ ide o používanie v mobilných aplikáciách, tam samozrejme vieme v obidvoch prípadoch pracovať s plnou paletou farieb.

ovládanie svetla cez mobil    Zipato RGBW    RGBW žiarovka v Zipato Systeme

 

Výhody

+ Výborný pomer ceny a kvality
+ Perfektná náhrada za Philips HUE priamo s podporou Z-Wave
+ Silné LED

Nevýhody

– všeobecná potreba mať tieto SMART LED žiarovky neustále napájané