14582_screenshot-2019-03-01-at-14-45-50

Popp Senzor dverí a okien

44,99 s DPH 37,49 bez DPH

Popp senzor dverí/okien spája klasický senzor sledovania otvorenia dverí alebo okien s prídavným vstupom pre analógové/digitálne senzory a taktiež funkciou sledovanie otvorenia vetračky.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Nie je na sklade

Popp Senzor dverí a okien

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
SKU 4251295700892 Categories , , Tag

Popis

Popp Senzor dverí a okien vypadá ako klasický senzor. Skladá sa z dvoch častí, tela senzora a magnetu. Magnet je pri tomto senzore predĺžený v porovnaní so senzormi iných výrobcov, čo oceníte najmä pri inštalácií senzora na okno.

DSC00639

Po otvorení senzora môžeme hneď vidieť to, že senzor je napájaný batériou no najmä to, že máme k dispozícií vstupy, ktoré môžeme použiť na napájanie analógových alebo digitálnych senzorov prípadne pripojenie tlačítka. Táto funkcia nám dáva obrovské možnosti, keďže ide o batériovo napájaný senzor. Môžete napríklad do tohto senzora pripojiť bežný pohybový senzor, senzor vlhkosti… a bez nutnosti ťahania kabeláže môžete hodnoty z klasického senzoru preniesť do Z-wave riadiacej jednotky. Veľmi obľúbená je aj funkcia pripojenia tlačítka na senzor. Toto využijete najmä vtedy, pokiaľ potrebujete niekde pridať vypínač, no nepočítali ste s tým pri stavbe domu a zároveň nechcete použiť diaľkový ovládač, pretože nie je v dizajne Vaších vypínačov. Jednoducho pripojíte tlačítko toho istého dizajnu ako všetky ostatné vo Vašom dome do vstupov senzora, senzor schováte pod tlačítko do krabice a v systéme si nastavíte, čo sa má stať pri stlačení tlačítka. Je možné použiť 1 až 5 klikov, takže môžete napríklad jedno stlačením ovládať svetlo, dvoj stlačením spustiť scénu…

Popp Door Window sensor binary

Tento senzor má taktiež funkciu rozpoznávania otvorenej vetračky. Vďaka tomu v systéme vidíte nie len to, či je okno otvorené alebo zatvorené, ale aj to, či je naklonené. Táto funkcia si vyžaduje, aby bol senzor nainštalovaný na samotnom okne a magnet na ráme a taktiež si vyžaduje, aby riadiaca jednotka túto funkciu podporovala. To, ako rozpoznávanie naklonenia okna funguje si pozrite v záložke videa.

Senzor v sebe ukrýva Z-Wave Plus čip. Je napájaný 1,1/2 AA 3,6V batériou.

Podpora v systéme:

Senzor je v systéme Fibaro podporovaný ako klasický senzor dverí, bez funkcie naklonenia okna. Táto funkcia je naopak dostupná v riadiacej jednotke Popp Home ako aj Popp HUB

Popp door window sensor Fibaro