14190-2_keypad-wand-shop06aw04jy30koe

Popp KEYPAD

179,99 s DPH 149,99 bez DPH

Popp klávesnica je ideálne zariadenie, pokiaľ hľadáte spôsob jednoduchého ovládanie Vášho inteligentného domu už od jeho vchodových dverí. Vďaka možnosti až 20 rôznych kódov (4-10 miestnych) môžete aktivovať až 20 rôznych vecí (napríklad zamknúť a a odomknúť alarm, otvoriť bráničku…).

Súčasťou tohto zariadenia je aj tlačítko s označením zvončeka, ktoré je možné použiť práve ako klasický dverový zvonček s tým, že náš inteligentný dom na základe stlačenia tlačítka môže poslať notifikáciu, zasvietiť svetlo…

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Nie je na sklade

Popp KEYPAD

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
SKU 4251295700045 Categories , Tag

Popis

Táto klávesnica v sebe spája Z-Wave modul a manuálnú kódovú klávesnicu. Vďaka tomu môžete jednoducho zadaním kódu na klávesnici (až 20 kódov) ovládať Váš inteligentný dom.

Hlavnou myšlienkou tejto klávesnice je zamykanie a odomykanie alarmu v dome, na čo môžeme použiť dva rôzne kódy. Navyše však môžeme zadaním iných kódov napríklad otvoriť garážovú bránu, nechať náš bzučiak na bráničke bzučať 10 sekúnd, zatiahnuť žalúzie v celom dome alebo napríklad aj vypnúť kúrenie.


Vedeli ste, že…

Smart Home dokáže ušetriť nemalé prostriedky na kúrení a spotrebe energie, je však potrebné myslieť na to pri tvorbe systému automatizácie. Určite sa netreba spoliehať na to, že si kúrenie vypnete cez mobil. Túto akciu začnete zabúdať, nakoľko je to zbytočná komplikácia. Namiesto toho sa naučte vždy pri odchode z domu len zadať PIN kód na klávesnici, čo Vám môže zabezpečiť dom, zatiahnuť žalúzie aby sa dom neprehrieval alebo vypnúť kúrenie. Inou možnosťou je použitie jednoduchého tlačítka, ktoré pri odchode len stlačíte.


 

Samozrejme, vďaka jednoduchému triku v riadiacej jednotke si môžete nechať posielať notifikáciu vždy, keď Vaše deti prídu domov a odomknú dom ich vlastným kódom. Vy tak môžete pokojne pokračovať v práci s vedomím, že deti sú zo školy doma.

Popp Keypad má kovovú konštrukciu, vďaka čomu je zaručená jeho odolnosť voči poškodeniu. Vďaka zabudovanému senzoru narušenia, ktorý má taktiež vlastné ID pre spustenie scény si môžete nastaviť, že pokiaľ niekto s Popp Keypad manipuluje, okamžite sa spustí vonkajšia siréna. Taktiež pokiaľ niekto zadá nesprávny kód, klávesnica vyšle ID scény, ktorá nám môže poslať notifikáciu alebo nejakým spôsobom spustiť varovný signál pre toho, kto ten kód zadal.

Na prednej strane sa popri numerickej klávesnici nachádza aj tlačítko so zvončekom. Toto tlačítko má svoje vlastné ID pre spúšťanie scén, to znamená, že po jeho stlačení si môžeme jednoducho nechať na telefón poslať notifikáciu alebo fotku z kamery pred domom. Vďaka tomu je toto zariadenie aj výborným riešením pre pripravenie domového zvončeka, stačí pridať sirénu alebo si nechať pri zazvonení bliknúť v dome niektorým svetlom.

Popp keypad pohľad z predu

Taktiež zadná stana Popp KEYPAD je kovová a celkovo je zariadenie pevné už na prvý dotyk. Pri inštalácií sa najskôr inštaluje zadný držiak na stenu a až následne sa inštaluje samotné zariadenie, ktoré má zo spodnej strany malý šrób na uchytenie. 

popp keypad pohľad zo zadu

V balení sa okrem 4 kusov batérií nachádza aj podložka pre lepšie uchytenie a veľmi jednoduchý manuál.

popp keypad obsah balenia

Vo vnútri samotného zariadenia nájdeme miesto pre 4 batérie (súčasť balenia) ako aj malý konektor pre napájanie pomocou 5V kábla (nie je súčasťou balenia). Na pohľade z vnútra je vidieť, že čierna plastová časť slúži na príjem signálu do zariadenia (aby signál prešiel a aby ho hliník nerušil) a nie na prikladanie RFID tagov, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Popp keypad z vnútra

Toto zariadenie dokáže fungovať v dvoch režimoch:

1 – samostatné zariadenie – podľa manuálu si jednoducho spárujeme klávesnicu so zámkov alebo bzučiakom (je možné použiť zámky ovládané ON/OFF Z-Wave zaraidením s basic set command class) a následne si tlačítko zvončeka spárujeme s vnútorným zvončekom (opäť to môže byť relé napojené na klasický zvonček…). Klávesnicu naučíme PIN kódy a môžeme používať bez riadiacej jednotky. Ide o jednoduché ovládanie dvoch relátok, takže týmto spôsobom dokážeme len otvárať 1 relé (bránu, dvere…) a zvončekom zazvoniť, žiadna iná fukcionalitu v tomto prípade nie je

2 – diaľkové ovládanie v Smart Home systéme – samozrejme, práve toto je to použitie, ktoré je pre nás ideálne. Ak si klávesnicu pridáme do riadiacej jednotky, môžeme zadaním kódov spíšťať až 20 rôznych scén. Napríklad kód 1234 nám vypne dom pri odchode, kód 9876 nám dom vráti do normálneho stavu pri príchode a ešte nám otvorí bráničku. Zároveň môžeme vytvoriť scénu, ktorá sa spustí po stlačení tlačítka zvončeka, teda napríklad poslanie notifikácie a fotky z kamery pred domom, ako aj zazvonenie zvončeka v dome. Možnosti sú nekonečné. 

Súčasťou Popp KEYPAD je aj dióda, ktorá nám pomáha pri nastavovaní zariadenia a pri používaní svieti podľa toho, či sme zadali správny alebo nesprávny PIN kód. Každý kláves je zároveň podsvietený na modro a po stlačení ktoréhokoľvek tlačítka sa celé podsvietenie pekne rozsvieti. 

Klávesnicu je možné používať v systéme Fibaro a samozrejme v systéme Popp. V systéme Zipato sa nám klávesnicu zatiaľ nepodarilo spojazdniť.

Klady:
+ výborná konštrukcia
+ pekne podsvietene tlačítka
+ osobitné ID scény na narušenie a na zadanie nesprávneho kódu
+ tlačítko zvončeka, vďaka čomu je možné využitie ako vonkajší zvonček

Zápory:
– niekedy môže chýbať to, že klávesnica nepodporuje RFID.

Pozrite si video recenziu:

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.5 kg