14115_otvaranie-garazovej-brany-svetlami-auta

Otváranie garážovej brány svetlami auta

85,00 s DPH 70,83 bez DPH

Otvorte garážovú bránu jednoduchým bliknutím svetiel na aute. Bez starosti, bez problémov. Už nemusíte hľadať diaľkový ovládač.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Nie je na sklade

Otváranie garážovej brány svetlami auta

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
SKU 1b742b954d5e Categories , Tag

Popis

Poznáte to, prichádzať k Vášmu domu, zastavíte pred bránou a hľadáte diaľkový ovládač… Keď ho treba, nikdy nie je po ruke.

Bliknutie svetiel

Práve na tento problém ponúka riešenie tento jednoduchý produkt. Po nainštalovaní tohto zariadenia Vám už bude stačiť pre otvorenie brány len bliknúť svetlami! A to naozaj. Pretože tento produkt sa skladá z dvoch častí. Jednu, vysielač, si nainštalujete na okruh diaľkových svetiel vo Vašom aute. Inštalácia je extrémne jednoduchá, stačí len pripojiť dva kábliky tam, kde máte pripojené diaľkové svetla. Zariadenie okrem dvoch káblikov neobsahuje nič iné, len anténku. Takže pre správne pripojenie naozaj stačí len zapojiť dva kontakty. 

Ovládanie garážovej brány svetlami vysielač

Akonáhle tieto dva kontakty dostanú napájanie (12VDC alebo 24VDC) tak posielajú príkaz do prijímača. Navyše, podľa toho, koľko krát svetlami bliknete, 1x až 4x, toto zariadenie dokáže zopnúť v dome niečo iné. Takže napríklad 1 bliknutie Vám môže otvoriť vstupnú bránu do dvora, dvoj kliknutie zase garážovú bránu,… (dôležité je správne zapojenie). 


Vedeli ste, že:

Práve garážová brána je najjednoduchšou cestou, ako sa k Vám može dostať neželaná návšteva. A to často aj kvôli tomu, že ju vy zabudnete zatvoriť. Preto je produkt Aeotec garage door controler nenahraditeľný. Dokáže Vám totiž do telefónu poslať notifikáciu ak bránu nezatvoríte, prípadne si viete vždy cez aplikáciu pozrieť, či je brána zatvorená.


 

Pre otvorenie garážovej brány zároveň potrebujete prijímač. Ten, ktorý je súčasťou tohto produktu je taktiež 4 kanálový, to znamená, že dokáže na základe 1-4 bliknutia svetiel zopnúť relé 1,2,3 alebo 4. Každé toto relé môže mať inú funkciu.

Otváranie garážovej brány bliknutím

Zapojenie tohto prijímača je taktiež veľmi jednoduché. Napájanie je potrebné z 12VDC alebo 24VDC. Výstup takéhoto napájania má dnes už väčšina riadiacich jednotiek garážových brán, takže pravdepodobne nebudete potrebovať ani napájací zdroj. Je ešte potrebné 2žilovým káblikom vytiahnúť kontakt do riadiacej jednotky brány (presne tam, kde máte pripojené tlačítko zo steny) a je to hotové. Ďalšie 3 relé môžete použiť na ovládanie zariadení podľa Vášho výberu, napríklad dotiahnúť 2 žilový kábel k garážovej bráne…

Akonáhle toto prepojenie urobíte, ostáva ešte jednoduchým spôsobom nastaviť prijímač aby správne komunikoval s vysielačom a máte to hotové. Od toho momentu Vám stačí bliknúť svetlami na aute a brána sa začne otvárať. Ak bliknete ešte raz, brána sa zastaví. Tretie bliknutie bránu začne zatvárať. Presne tak, ako to robí Váš klasický diaľkový ovládač.

Toto riešenie je tak možné použiť so systémom Smart Home ako aj bez neho. V prípade, že chcete toto zariadenie prepojiť so systémom, je možné posielať výstup z relátka do modulu na ovládanie garážovej brány alebo ho používať súbežne so zariadením od Aeotecu, ktoré Vám dokáže aj reportovať stav garážovej brány.

Ďalšie tri relátka môžeme napojiť napríklad do Fibaro univerzálneho senzora a používať ich ako spúšťač scén v domácnosti. Napríklad pri odchode z dome 4x bliknete svetlami, to bude znamenať že sa majú žalúzie zatiahnuť, kúrenie vypnúť a svetlo zhasnúť. 2 stlačenie potom môže znamenať, že sa ma rozsvietiť pred domom a v garáži, majú sa žalúzie pootvoriť a napríklad sa má vypnúť alarm. Možnosti sú limitované len našou predstavivosťou.

 

Pozrite si video:

Obsah balenia:

1x vysielač 4 kanálový pre pripojenie na obvod diaľkových svetiel
1x prijímač 4 kanálový pre pripojenie koncového zariadenia

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.4 kg