14259-2_tkbetz56-s-vypinac-z-wave

ON/OFF relé zabudované vo vypínači TKB

59,99 s DPH 49,99 bez DPH

TKB ponúka vo svojej sérií vypínačov so zabudovaným Z-Wave relé asi najjednoduchší spôsob, ako premeniť osvetlenie vo svojom dome na Smart osvetlenie. Jednoduchou výmenou vypínačov za vypínače TKB dosiahnete možnosť ovládania osvetlenia, bez extra kabeláže či hlbokých krabičiek.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Nie je na sklade

ON/OFF relé zabudované vo vypínači TKB

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Popis

Z-Wave vypínač TKB zabudovaný vo vypínači je perfektným riešením na vybudovanie smart svietenia pokiaľ nemáte v dome predpripravené hlboké krabičky pod vypínačmi, aby ste pod klasický vypínač mohli zabudovať bežné relé. Vďaka tomu, že tento vypínač má Z-Wave relé zabudované priamo vo svojom tele je jeho inštalácia jednoduchšia a nevyžaduje si až 6cm krabičku.

Tento TKB vypínač obsahuje 1xZ-Wave relé zabudované priamo do jednopáčkového vypínača. Tlačítko priamo ovláda vstavané Z-Wave relé a môže spínať záťaž až do 1380W. Vďaka tomu môžete po nainštalovaní tohto vypínača ovládať naozaj akékoľvek 230V svetlo, prípadne použiť vypínač aj na ovládanie iných zariadení.

Navyše, toto zariadenie ponúka aj možnosť dvojkliku na aktiváciu scén v riadiacej jednotke Z-Wave. Táto funkcia umožní napríklad dvojitým stlačením ovládať iné Z-Wave zariadenie alebu spúšťať akúkoľvek scénu. (Funkcia musí byť podporovaná riadiacou jednotkou).

Tento vypínač sa inštaluje tak jednoducho, ako sa inštaluje klasický vypínač. Pripojíte prívod (L a N) a do výstupu zapojíte kábel smerujúci do svetla. Nie je potrebné už nič ďalšie zapájať, keďže Z-Wave modul je súčasťou vypínača. Následuje už len jednoduché pridanie zariadenia do riadiacej jednotky, čo je veľmi jednoduchý krok a môžete svetlo ovládať popri tom klasickom spôsobe aj pomocou systému Z-Wave, teda napríklad mobilom, tabletom alebo pomocou pohybového senzora.

Vďaka tomuto riešeniu od TKB Homes je možné automatizovať Vaše existujúce svetlo v dome bez väčšej námahy. Nie je potrebné inštalovať žiadnu extra kabeláž. Navyše, vďaka výbornej cene TKB Homes vypínačov budete prekvapený, aký malý rozdiel je medzi klasickou elektroinštaláciou a tou Smart.

Plusy:
+ Super jednoduchá inštalácia
+ Nevyžaduje si hlbokú krabičku
+ V cene je zahrnutý Z-Wave modul aj vypínač
+ LED dióda pre reportovanie stavu
+ Výhodná cena

Mínusy:

– Na vyriešenie „schodišťáku“ je treba viacero týchto vypínačov
– Výrobca ponúka vždy len jednorámik, nemožnosť uložiť viac vypínačov do jedného rámiku

Vlastnosti:

  • Nástenný jednopólový vypínač so zabudovaným Z-Wave relé
  • Moderný dizajn
  • Vyžauduje sa N vodič
  • Nahradí kompletný vypínač, nie je potrebné nič ďalšie pridávať
  • Relé až 6A / 1,380W / 230VAC
  • Integrovaná LED dióda pre reportovanie stavu
  • Protokoly: Z-Wave Plus

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.1 kg