14256_z-wave-vypinac

ON/OFF relé zabudované v dvojitom vypínači TKB

55,00 s DPH 45,83 bez DPH

TKB ponúka vo svojej sérií vypínačov so zabudovaným Z-Wave relé asi najjednoduchší spôsob, ako premeniť osvetlenie vo svojom dome na Smart osvetlenie. Jednoduchou výmenou vypínačov za vypínače TKB dosiahnete možnosť ovládania osvetlenia, bez extra kabeláže či hlbokých krabičiek.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Nie je na sklade

ON/OFF relé zabudované v dvojitom vypínači TKB

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Popis

Z-Wave vypínač TKB zabudovaný v dvojitom vypínači je perfektným riešením na vybudovanie smart svietenia pokiaľ nemáte v dome predpripravené hlboké krabičky pod vypínačmi, aby ste pod klasický vypínač mohli zabudovať bežné relé. Vďaka tomu, že tento vypínač má Z-Wave relé zabudované priamo vo svojom tele je jeho inštalácia jednoduchšia a nevyžaduje si až 6cm krabičku.

Tento TKB vypínač, aj napriek tomu, že má zabudované len 1xON/OFF Z-Wave relé má z prednej strany až dve tlačítka. Jedno tlačítko priamo ovláda vstavané Z-Wave relé a môže spínať záťaž až do 1380W. Druhé tlačítko slúži len na aktiváciu scén v systéme automatizácie (musí byť podporované riadiacou jednotkou). To znamená, že k druhému tlačítku môžete priradiť akúkoľvek akciu vo Vašom inteligentnom dome, napríklad spínanie iného Z-Wave zariadenia alebo napríklad vypínanie všetkých zariadení v dome. Podporované sú taktiež funkcie dvoj a troj stlačenia tohto tlačítka.

Tento vypínač sa inštaluje tak jednoducho, ako sa inštaluje klasický vypínač. Pripojíte prívod (L a N) a do výstupu zapojíte kábel smerujúci do svetla. Nie je potrebné už nič ďalšie zapájať, keďže Z-Wave modul je súčasťou vypínača. Následuje už len jednoduché pridanie zariadenia do riadiacej jednotky, čo je veľmi jednoduchý krok a môžete svetlo ovládať popri tom klasickom spôsobe aj pomocou systému Z-Wave, teda napríklad mobilom, tabletom alebo pomocou pohybového senzora.

Vďaka tomuto riešeniu od TKB Homes je možné automatizovať Vaše existujúce svetlo v dome bez väčšej námahy. Nie je potrebné inštalovať žiadnu extra kabeláž. Navyše, vďaka výbornej cene TKB Homes vypínačov budete prekvapený, aký malý rozdiel je medzi klasickou elektroinštaláciou a tou Smart.

Plusy:
+ Super jednoduchá inštalácia
+ Nevyžaduje si hlbokú krabičku
+ V cene je zahrnutý Z-Wave modul aj vypínač
+ LED dióda pre reportovanie stavu
+ Druhé tlačítko dokáže ovládať prakticky čokoľvek v systéme
+ Výhodná cena

Mínusy:

– Na vyriešenie „schodišťáku“ je treba viacero týchto vypínačov
– Výrobca ponúka vždy len jednorámik, nemožnosť uložiť viac vypínačov do jedného rámiku

Vlastnosti:

  • Nástenný dvojpákový vypínač so zabudovaným Z-Wave relé
  • Dvojitý vypínač (jeden vypínač ovláda relé, druhému je možné priradiť rôzné akcie)
  • Moderný dizajn
  • Vyžauduje sa N vodič
  • Nahradí kompletný vypínač, nie je potrebné nič ďalšie pridávať
  • Relé až 6A / 1,380W / 230VAC
  • Integrovaná LED dióda pre reportovanie stavu
  • Protokoly: Z-Wave Plus

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.1 kg