14250-1_instalacna-krabica-fibaro

Inštalačný box pre teplovodné kúrenie 2xrelay

Inštalačná krabica navrhnutá špeciálne pre použitie na teplovodné podlahové kúrenie. Do krabice sa zmestia 2 Fibaro moduly, štandardne Dvojitý ON/OFF vypínač Fibaro.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Inštalačný box pre teplovodné kúrenie 2xrelay

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
SKU 8a8d7f53f1b0 Categories , , Tag

Popis

Pripojenie termo ventilov v rozvádzači podlahového kúrenia pomocou Fibaro dvojitého relé je perfektný spôsob, ako zónovo ovládať podlahové kúrenie vo Vašom dome, pokiaľ máte 3-4 zóny kúrenia. Pokiaľ je zón kúrenia viac, je možné použiť HeatIt Z-DIN 616 ktorý umožňuje ovládanie až 6 zón.

Pokiaľ však potrebujete ovládať max 4 zóny, môžete sa stretnúť s problémom umiestnenia modulov do rozvádzača. Umiestnenie do klasickej inštalačnej krabice je síce možné, avšak toto riešenie je príliš domotané. Relátka sú vnútri pohodené, kabeláž domotaná…

Práve na riešenie tohto problému je navrhnutá táto inštalačná krabica. Dva Fibaro moduly zapadnú dokonale do vyhradených častí. Navyše, pre lepšie usporiadanie kabeláže je do krabice zakomponovaná drážka na Wago svorku (nie je súčasťou) pre prepojenie nulákov.

Krabica má zo spodnej strany vstupy pre hlavný napájací kábel 230V a vedľa neho otvory na vstupy dostatočne veľké na 2+2 termo ventily.

Vďaka takto navrhnutým vstupom je možné jednoduché privedenie káblov do relátok.

Kryt krabice má dierku na uchytenie o samotný box, tieto dve časti však do seba zapadajú dostatočne pevne aj bez uchytenia.

Pri inštalácií odporúčame najskôr zapojiť nuláky z Wago svorky do Fibaro modulov, následne zapojiť nuláky z termo ventilov a do prostredného vstupu zapojiť prívodný nulák.

Následne do jedného relé priviezť fázu a tú pretiahnúť aj do druhého relé.

Ako posledný krok sa len pripoja ventily s výstupov Q1 a Q2 na relátkach.

 

Na tento modul sa vzťahujú objemové zľavy!

Vlastnosti:

– Pre použitie v teplotách do 60 stupňov (plast môže meniť tvar)
– Farba produktu sa môže líšiť (strieborná, čierna, modrá, biela), je možné ho nafarbiť
– V prípade záujmu o konkrétnu farbu je potrebné počkať na vytlačenie (1 modul sa tlači 4 hodiny…), požadovanú farbu pripíšte do poznámky
– Vhodný pre všetky Fibaro Moduly
– Ide o 3D tlačený produkt, môže obsahovať chybičky krásy.