1302_aeotec-nano-vypinac-s-meranim-spotreby

Aeotec Nano vypínač s meraním spotreby

59,99 s DPH 49,99 bez DPH

Nano vypínač ponúka úplnú kontrolu, jednoducho. Neuveriteľne malý Nano vypínač sa nainštaluje za akýkoľvek vypínač, bez špeciálnych požiadaviek. Jednoducho zlož vypínač, nainštaluj zaň Nano vypínač a nanovo nalož vypínač. Svetlo či zásuvku tak už môžeš ovládať aj bezdrôtovo. Tvoje staré vypínače sa tak stávajú modernými a bezdrôtovými.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

13 na sklade

Aeotec Nano vypínač s meraním spotreby

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Popis

  1. uzke doprava2

Nano VYPÍNAČ.

S funkciou merania spotreby!

Ovládaj akýkoľvek vypínač.
Odkiaľkoľvek. 
Bezdrôtovo.

 Zásuvky a vypínače svetiel boli neuveriteľnými vynálezmi. Zmenili svet. Avšak pokiaľ nemôžeš stáť hneď vedľa nich a manuálne ich stlačiť tak sú zbytočné.
Toto sa však zmenilo. Budúcnosť je chytrejšia, a chytrejší je aj tvoj dom. Nano vypínač ponúka kompletnú bezdrôtovú kontrolu nad vypínačmi a zásuvkami. (V spojení s riadiacou jednotkou Z-Wave)
 
aeotec-nano-switch

ÚPLNA KONTROLA.

Nano vypínač ponúka úplnú kontrolu, jednoducho. Neuveriteľne malý Nano vypínač sa nainštaluje za akýkoľvek vypínač, bez špeciálnych požiadaviek. Jednoducho zlož vypínač, nainštaluj zaň Nano vypínač a nanovo nalož vypínač. Svetlo či zásuvku tak už môžeš ovládať aj bezdrôtovo. Tvoje staré vypínače sa tak stávajú modernými a bezdrôtovými.

z-wave-in-wall-switch

 

Totálna kontrola.

Akonáhole je Nano vypínač nainštalovaný pod existujúci vypínač, môžeš využívať všetky možnosti, ktoré ti dáva Z-Wave Plus. Umožňuje ti to ovládať, automatizovať a monitorovať tvoje svetlo alebo zásuvky. A to odkiaľkoľvek a kedykoľvek. S Nano vypínačom nemusíš meniť pôvodné vypínače či zásuvky, aj naďalej ich môžeš používať tak, ako doteraz. 

Celý dom. 

Nano vypínač je nástroj, ktorý nainštaluješ za minútu a umožňuje ti naozaj veľké veci. Dokáže ovládať elektroniku, ktorú používaš každý deň, ako napríklad svetlá, multimédia, spotrebiče… Avšak s rastom tvojho SMART HOME pribudnú aj ďalšie zariadenia, ako je bezpečnostné zariadenia, zavlažovanie, kúrenie…Nano Vypínač to všetko zvládne.

z-wave-heater-on
 
Dokonale malý.
 
Nano vypínač sa inštaluje pod existujúci vypínač alebo do zásuvky. Aby to bolo možné, musí byť dokonale malý. A on je.
60% menší ako prvá verzia Mikro Smart Vypínača od Aeotec. Meria iba 19,5mm na hĺbku a bol navrhnutý tak, aby ho bolo možné naunštalovať do každej inštalačnej krabičky (Odporúča sa 6cm z dôvodu možného prekážania káblov alebo Wago svoriek).
Screen Shot 2017-07-17 at 12.48.31
nano-switch-wiring
 
Porovnanie veľkosti
 
 
Z-Wave moduly od Aeotecu sú veľkostne veľmi podobné ostatným značkám. Sú však jemne robustnejšie, čo do určitej miery robí ich nevýhodu pokiaľ nemáte pod vypínačom dostatok miesta, avšak ich robustnosť má v porovnaní s konkurenčnými výrobkami význam.
relátka Z-Wave
 
Konštrukčne je však Aeotec jednoznačne najpevnejším modulom, čo je cítiť hneď na prvý dotyk. Jeho hmotnosť, použitý materiál ako aj sila svorkovnice sú na pocit o triedu lepšie ako pri konkurenčných produktoch.
relátka zvrchu
 
Tento modul je po celej šírke trochu širší ako ostatné, nakoľko Qubino modul práve v tejto oblasti dominuje a Fibaro moduly, sú síce v určitej časti širšie, v polovici sa však jemne zúžujú. Rozdiely medzi Aeotec a Fibaro sú však minimálne. Philio modul, aj keď je jemne užši, má celkovo najväčšie rozmery.
Veľkosť Z-Wave modulov
 
Výhody:
+ Modul je vysokej kvality, pevný
+ Meranie spotreby
+ Výborný pomer Cena/kvalita
 
Nevýhody:
– Jemne väčšie rozmery
– Fibaro a zariadení píše (Not Configured) čo musí vyriešiť Fibaro
 

Poznámka pre použitie v systéme Fibaro:

Zariadenie je vo Fibaro systéme podporované aj vrátane merania spotreby. Po pridaní do systému sa nám zobrazí niekoľko zariadení, z ktorých nepotrebné si môžme v systéme schovať.

Aeotec Nano Switch

Aby nám zariadenie správne reportovalo spotrebu energie, je potrebné nastaviť parameter 90 (1D) na hodnotu 1. 
Pre zmenu typu vypínača zmeňte parameter 120 (1D) na hodnoty 1=vypínač alebo 3=tlačítko.

Parameter Aeotec Nano switch meranie spotreby

 
Záver:
Dvojité relé s meraním spotreby a možnosťou pripojenia 230V a spínaním až 6,5A by bolo výborným produktom aj za cenu nad 60€. Avšak pri cene okolo 55€ toto relé nemá konkurenciu. Umožní Vám ovládať prakticky všetko, čo doma máte a vďaka svojej sile sa nemusíte báť, že by ste ho odrovnali. Určite stojí za zamyslenie.
 
 
Technické parametre:
 
Maximum: 2300 W
Funguje s vypínačmi aj tlačítkami
Vlastná spotreba: < 0,8 W
Z-Wave generácie 5
Vyžaduje si nulový vodič
Malý, ale bez kompromisov v bezpečnosti – 4.2cm x 4cm x 2.5cm
 
*Oprava – v návode je spomínaná možnosť použiť na spínanie 24V, čo však nie je skutočne pravda. Pri tomto relé nie je možné do vstupu IN vpustiť 24V!